Špitálský přírodovědec 2018

25.03.2018, 21:00, ZŠ

V letošním školním roce proběhl druhý ročník naší školní soutěže Špitálský přírodovědec. 


Zájem o soutěž byl opět značný a zúčastnilo se jí 48 žáků z řad 6. a 7. ročníků rozdělených po šesti do osmi týmů. Soutěž probíhá na principu soutěže Zlatý list, které se každoročně účastníme. Žáci si zde ověřili své poznatky z oblasti hmyzu, ryb, plazů a obojživelníků, ptáků, savců a také z botaniky. Museli také zvládnout záludné otázky z geologie a ochrany přírody, přitom také měli sami říct, co dělají prospěšného pro přírodu. Nakonec zvítězil tým Anonymní jeleni ze 6.A, 2. místo obsadil tým Vítězný list a 3. místo tým Jedovaté houbičky, i tyto týmy jsou ze 6.A. 

 

1. místo  Anonymní jeleni

2. místo Vítězný list 

3. místo Jedovaté houbičky 

 
« Zpět