Sportovní úspěchy žáků ZŠ Špitálská ve školním roce 2013/2014

25.06.2014, 20:37, ZŠ

Uplynulý školní rok byl bohatý na sportovní soutěže. Výsledky, kterých žáci ZŠ Špitálská dosáhli, si zaslouží pozornost a pochvalu.


V září 2013 se Jiří Marek zúčastnil republikového finále soutěže OVOV, které se konalo v Praze na Strahově. Výsledné 60 místo za účasti zhruba 120 závodníků je velice slušné.
Na podzim se dařilo i fotbalistům z 2. stupně, kteří na Coca-Cola Školském poháru obsadili 2. místo. Ve Školské futsalové lize starší i mladší žáci postoupili do krajského kola, kde shodně obsadili 2. příčku.
Na jaře 2014 okresním kole soutěže OVOV v kategorii chlapců narozených v roce 1999 obsadil Jiří Marek 1. místo, v kategorii chlapců narozených v roce 2000 obsadili první dvě příčky Lukáš Kudrlička a Michal Ferenc, všichni tři tak postoupili do krajského kola, kde se jim však už tolik nedařilo.
V okresním kole turnaje v malé kopané vyhráli starší žáci ZŠ Špitálská a postoupili do krajského kola, které se bude hrát na podzim 2014, mladší žáci ve stejné soutěži obsadili druhé místo a postup jim jen těsně unikl.
Na Poháru rozhlasu se blýskl Lukáš Kudrlička, výkonem 495 cm vyhrál ve své kategorii soutěž ve skoku dalekém, Michal Ferenc obsadil 1. místo v běhu na 1000m.
Na sportovních hrách městské části Praha 9 se naši žákům dařilo ve svých kategoriích v atletických disciplínách. Lukáš Kudrlička obsadil 1. místo ve skoku dalekém, Jan Kocián 2. místo v běhu na 800m, třetí místo obsadili Adam Červený v běhu na 60m, Michal Ferenc v běhu na 800m a David Červený v běhu na 60m.
Mgr. Josef Fixa
 

 
« Zpět