STŘEDA 11.března 2020

11.03.2020, 10:29, ZŠ

1. den bez školy kvůli koronavirové epidemii


Milá 4.A :-)

 

ani počasí není rádo, že dneska nejdeme do školy. Vidíte? Venku smutně prší, a někde v noci možná i sněžilo. Určitě jste se všichni dobře vyspali a nasnídali, tak teď hurá na úkoly! Až vyhrabete z aktovky svůj „Sešit na všechno“a na první stránku si napíšete datum 11.března, budete z tohoto uvítacího textu vypisovat všechna slovesa. A samozřejmě u nich budete určovat osobu, číslo a čas. Pozor na složené tvary a minulý čas!


Až to budete mít hotové, dokončíte str.18/1 a str.20/6 v „zelené“ češtině.


A teď Matematika: Včera si pan Horák koupil za 34 255,-Kč do své cukrárny židle, pamatujete? Jenže jich potřebuje sudý počet. Takže musí přikoupit ještě jednu. Protože už nemá moc peněz, rozhodl se za stolky utratit 5krát méně než za všechny židle. Kolik bude kupovat stolků, když chce ke každému postavit 3 židle? A kolik bude jeden stolek stát Kč? Doplň (jakou?) tabulku:

 

židle 1 3 6        
2 015 6 045   18 135      
stolky 0 1 2   4    
0            


 

 

 

 

 

Tělocvik: Sice ho máme až čtvrtou hodinu, ale to nevadí. Protáhněte se, dejte si sváču a šup šup na


Přírodovědu: Hlavně kvůli všem těm, kdo mají doma nějaké zvíře/átko (a tím nemyslím vaše sourozence) nebo odjeli z Prahy k babičce na venkov, si teď budeme povídat o Ekosystému Okolí lidských obydlí (str.53-61). Dnes si ty stránky prolistujte a zjistěte, co o tomto ekosystému už sami znáte. A příště si něco zapíšeme.


No a ve Čtení můžete sáhnout třeba po takové knížce, která s předchozím tématem souvisí.


Nashle zítra! Třídní učitelka J.J.
     

 
« Zpět