Toulcův dvůr.

05.03.2013, 12:35, ZŠ

V období předvánočního těšení 19.12.2012 se děti 2.C vypravily do Toulcova dvora na program Život kozy Rózy. Zde podrobně probádaly život kozí rodinky. Pozorovaly chování kozla Matěje a kozy Rózy a nahlédly do jejich rodinného a milostného života. Zjistily, co všechno koza potřebuje a jak se o ni správně postarat. Děti také ochutnaly pravou kozí dobrotu a dozvěděly se, proč lidé kozy chovají.

 


Co dělají zvířata v zimě a co je zimní spánek? Která zvířata v zimě spí a se kterými se můžeme v zimě potkat? Na tyto a podobné otázky si odpověděli žáci druhých tříd, kteří se během zimy zúčastnili výukového programu v Toulcově dvoře s názvem Bude zima, bude mráz. Děti si zahrály na zimní spáče a nespáče, seznámily se s nejběžnějšími stopami zvířat a samy si vyzkoušely zvíře vystopovat. Objevily krmítko pro veverku a vyrobily si zápisník, podle kterého mohou poznávat stopy v terénu.

Eva Štěchová

 
« Zpět