Třída II. A - Toulcův dvůr

20.11.2012, 15:20, ZŠ

 Třída II. A - 5.11.2012 – Toulcův dvůr - výukový program O beránkovi a ovečkách
 


V pondělí 5.11.2012 jsme navštívili Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr, kde jsme měli objednaný program O beránkovi a ovečkách.
Hned po příchodu se nás ujala naše průvodkyně Saša, která se nám věnovala po celou dobu návštěvy. Domluvili jsme si určitá pravidla pohybu po areálu, která je většina dětí, stejně jako ve třídě, schopna a ochotna respektovat.
Nejdříve jsme všichni zamířili k ohradě se stádem živých oveček. Děti se dozvěděly něco o hierarchii ve stádě, ovečky nakrmily, pohladily. V ovčíně pak měly za úkol najít a zapamatovat si co nejvíce detailů. Poté děti třídily a vyhodnocovaly, jaká strava je pro ovečky vhodná a jaká ne.
Po krátkém občerstvení jsme se dozvěděli postup při zpracování vlny a naučili jsme se krátkou básničku pro zapamatování. Z ovčího rouna si každé dítě vyrobilo kuličku s překvapením, kterou si odneslo domů. (Tři malé kousky barevného ovčího rouna děti smotaly do kuličky a obalily rounem bílým. Za pomoci teplé vody a mýdla uhnětly pevnou kuličku, kterou zchladily ve studené vodě. Po dalším krátkém hnětení Saša všem dětem kuličku rozřízla a objevil se ojedinělý obrázek motýla, květinky nebo ryze abstraktní objekt.
Tato část programu se dětem líbila samozřejmě nejvíce, i když celé dopoledne bylo velmi zábavné a poučné.

                                                                                                                                  Hana Fixlová, tř. uč.

 
« Zpět