Týden světové kuchyně v ZŠ Špitálská

02.12.2015, 14:56, ZŠ

V měsíci říjnu proběhl v naší školní jídelně „Týden světové kuchyně“. Školní jídelna připravila ve spolupráci s 1. stupněm „Týden světové kuchyně“. Z různých států světa byly vybrány různé národní lahůdky, které paní kuchařky připravily.


 Každý den v tom to týdnu byl zaměřen na jeden stát a z něho byly vybrány pochoutky. Strávníci měli na výběr dvě jídla. Volba byla těžká, neboť jídla zněla velmi dobře a posléze většině strávníkům chutnala. Žáci se ve svých slohových pracích shodli, že jim moc chutnalo a byli by rádi, kdyby se tato akce znovu opakovala. Na tom se shodl i pedagogický sbor. Níže naleznete, jaké lahůdky školní jídelna připravila pro její strávníky.

 

Byly vybrány tyto kuchyně:

Pondělí
Řecká – Polévka Avgolemono (kuřecí-citronová). Oběd 1. Musaka z mletého masa a lilku, Tzatziki.Oběd 2. Rizogalo (rýžový puding s jablky a skořicí).
 

Úterý
Mexická – polévka Mexická kukuřičná. Oběd 1. Mexickápánev, Chléb. Oběd 2. Krůtí kousky, zelenina, Tortilly.
 

Středa
Italská – polévka Minestrone (zeleninová). Oběd 1. Pizzamargarita. Oběd 2. Penne s rajčaty a žampiony.
 

Čtvrtek
Norská - polévka Krémová rybí s minitousty. Oběd 1. Treska přírodní, Brambory, Koprový dip.
Oběd 2. Norský karbanátek, Bramborová kaše, Pečená mrkev.
 

Pátek
Španělská – polévka Španělská česnečka. Oběd 1. Andaluská paella s vepřovým masem.
Oběd 2. Cizrna se špenátem.
  

 
« Zpět