Učení - mučení

26.05.2020, 16:00, ZŠ

Ještě DNES si všichni, kdo chodí do školy, nezapomenou nahlásit obědy do konce června!


Tak jsme se začali vážně učit  cool  cool

V Češtině jsme si zopakovali vzory (včetně předseda a soudce) a ověřili si je na str.107/12 ústně a 106/8 písemně (do slova ...sysli). V prvních dvou větách jsme si vyznačili základní skladební dvojici. No jo!

 

V Matematice jsme taky opakovali - list máte v e-mailu (11 a), 12 a), 14!/a), b) ...) Pak si vezměte proužek papíru, rozdělte si ho na libovolný počet stejných dílů a část z nich vybarvěte. Jaký jste vytvořili zlomek? Zapište např.:

           IIIIIIII            IIIIIIII            IIIIIIII           

vybarvené  3/7

nevybarvené 4/7

celkem  7/7

 

Ve Vlastivědě jsme měli krásnou prezentaci o Karlu IV., a tak jsme si pak vybarvili a nalepili do sešitu jeho Svatováclavskou korunu.  A abychom si ten středověk zopakovali pořádně, vyplnili jsme si ještě dva hezké pracovní listy.

 

 

A to byl úplný konec vyučování. Zbývá už jen DÚ z češtiny = opakování pravěku. I když já si myslím, že by se ten článek měl jmenovat jinak. Souhlasíte?

 

Tak zase zítra,

my všichni školou povinní  wink

 
« Zpět