UČIVO NA STŘEDU 15.04.2020

14.04.2020, 20:00, ZŠ

Milí rodiče,

chtěla bych Vás poprosit, zda by bylo možné při on -line výuce děti nechat pracovat samostatně. Myslím si, že je hrozně fajn, že nám to takhle funguje a buďme za to rádi. Rodiče, prosím, nestůjte dětem za zády. Pokud potřebujete své ratolesti kontrolovat, zkuste je pozorovat z povzdálí. Učme je samostatnosti, ony to zvládnou, jsou moc šikovné a udělaly velký pokrok. Výuka má trošku ulevit i Vám, proto si v době výuky dejte kávu, čaj, sedněte si a vydechněte nebo si pracujte na tom, co jindy nestihnete, vařte apod., zkuste tu chvilku nějak využít pro sebe.
 Ač se to nezdá, ale i tato výuka je vyčerpávající. Nyní už Vám nabízím tři časy a vycházím vstříc, jak jen mohu. Proto Vás velmi prosím, respektujte výuku Vašich dětí. Nerušte nás při práci. Děkuji za pochopení.

Zítřejší online výuka – PRVOUKA
SLABIKÁŘ: str. 73 červený balonek – přečíst sloupečky slov
Zelená fajfka – čti věty a doplň slova, která drží Sam
Žlutý balonek – čti věty a na řádky napiš psacím písmem slova z nabídky
Pusinka – čti věty a pokus se je vysvětlit, když si nebudeš vědět rady, popros rodiče
Zelená fajfka – čti slova, to které do řádku nepatří, škrtni
PÍSANKA: str. 31 velké psací Ž – (píšeme jako Z a připíšeme háček)
MATEMATIKA: str. 5/4,2,5,3 – prosím v tomto pořadí – jde o posloupnost a návaznost, aby děti zvládly počítat do 20 s přechodem desítky
POŽÁRNÍCI: přepiš a vypočítej               6 +4 +2 =                         14 -2 -2 =
                                                               8 + 2 + 2=                          15 – 3 -2 =
                                                                7+ 3 + 2 =                          18 – 6 – 2 =
                                                                5 + 5 +2 =                           16 – 6 – 4 =

Časy výuky online: 8 .00h., 13. 00h., a 18. 00h.

P. S. Kamery zapínáme na úvod, abychom se pozdravili, přivítali, pak je vypínáme, abychom se slyšeli. A zapínáme zase na závěr při rozloučení.