Ukliďme Česko 2017

13.04.2017, 08:41, ZŠ

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Proto jsme se s několika žáky 6. a 7. ročníku rozhodli připojit k celorepublikovému úklidu černých skládek a nepořádku konaného v sobotu 8. dubna. My jsme uklízeli v okolí řeky Rokytky.


Začátek akce byl v 10:00 na metru Vysočanská, kde jsme se hned pustili do úklidu náměstí OSN, poté jsme se přesunuli po ulici Freyova k řece Rokytce a pustili se do nepořádku podél Levobřežní ulice. Moc nás potěšilo, že jsme nebyli sami, komu není lhostejný místní nepořádek, protože kolem Rokytky již operovalo množství dobrovolníků z řad místních občanů, takže jsme byli opravdu početná skupina (odhadem přes 50 dobrovolníků). Výsledkem bylo obrovské množství nasbíraného odpadu a dobrý pocit z odvedené práce, která snad inspiruje místní i další občany v tom, jak je to prospěšné pro okolní krajinu a jak by se měli lidé chovat, aby se tyto úklidy nemusely konat.

více o akci na http://www.uklidmecesko.cz

 

 
« Zpět