Ukliďme Česko

08.04.2018, 18:40, ZŠ

Dne 7.4. se uskutečnila celorepubliková akce Ukliďme Česko. Tato akce se koná každý rok a stává se pomalu pravidlem, že i naše škola se zapojuje. Letos to byl již druhý ročník, kdy oficiálně pod její záštitou uklízíme. S několika dětmi jsme však již uklízeli dva roky předtím. 


Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Podařilo se nám v oblasti východní strany Proseckých skal nasbírat neuvěřitelných 40 pytlů odpadů, tedy cca 600 kg netříděného odpadu. Mezi největší kuriozity patřil záchod a umyvadlo, našli jsme i rozbité zrcadlo, tedy skoro jsme si mohli postavit koupelnu.:) Co se týká druhů odpadků, tak převažoval plast a rozbité sklo.  Velké díky patří několika dobrovolníkům z 6.A, 7.A a 7.B. Sešlo se nás za naši ZŠ 16 dětí a 2 dospělí a během hodinky jsme měli více než polovinu pytlů plných. Níže na fotografiích se můžete podívat naše úsilí. 

 

 

 
« Zpět