ÚTERÝ 7.04. 2020

06.04.2020, 19:45, ZŠ

Ani nevíte, jakou jste mi udělali všichni radost.

Bylo moc fajn Vás všechny, kdo jste byli připojeni, vidět a slyšet. Mám radost, že to funguje.

Nejprve tedy něco k zítřku.Jelikož všichni bojujete s časem, uděláme to následovně. Přihlásit se můžete zítra v 13. 00h. a komu to nevyhovuje tak v 18.00h. Poslechnu si dětičky, jak se zdokonalují ve čtení. Děti mohou číst co je jim blízké. Slabikář, pohádku, příběh... Výběr nechám na dětech.

ZÍTŘEJŠÍ UČIVO:

ANGLICKÝ JAZYK: - lekce "Happy birthday", tak si pusťte písničku:

PS str. 37 - nakreslete svůj úžasný narozeninový dort - Birthday cake.

SLABIKÁŘ: str. 69

- modrý balonek - přečíst slova

- růžový balonek - přečíst vyprávění, následně ho převyprávět, v kalendáři  vyhledáme svátky členů rodiny a zapíšeme do sešitu rybiček

-cvičení s fajfkou - přečti a zakroužkuj správné odpovědi

PÍSANKA.str.35 malé ř - to zvládnete, jelikož jsme psali malé psací r, takže přidáme jenom háček

MATEMATIKA: str. 2/cv.1, 4,

str. 3/cv.2,3, 4, 5

- vysvětlení - čísla, která sčítáme nazýváme: sčítanec + sčítanec = součet

- i když se pořadí sčítanců změní, já říkám( že si vymění svá místa jako děti v jedné lavici), součet se nezmění a je stejný (děti pořád sedí v té samé lavici)

-trénujeme počítání do dvaceti zpaměti

- počítání do dvaceti s přechodem přes desítku zkoušíme manuálně s víčky, knoflíky, lentilkami nebo co doma máte (i špunty od vínasmiley)

DOPORUČUJU:

pro vzdělávání našich dětiček a zároveň pro chvilku klidu můžete využít tyto stránky:
video – většinou cca 10 min.

POHÁDKY např. - Pohádka: Zvířátka a Petrovští, Jako vejce vejci, Jak počmárali domeček, Kocour v botách,..

PRV Stromy: Jabloň od zimy do podzimu, Listnaté stromy: Části stromu, ekosystém

ČESK7 JAZYK :Abeceda: Písmeno ( různá písmenka)

A ZÍTRA NA JOJ CINEMA VE 20.15 NÁDHERNÝ FILM: MIA A BÍLÝ LEV