Včelí společenstvo

26.06.2013, 13:33, ZŠ

Na konci května absolvovaly 6. ročníky ekologický výukový program Včelí společenstvo v Toulcově dvoře.


Program trval přes 3 hodiny a byl naplněn spoustou zajímavých informací o včelách, které jsou nejmenší hospodářská zvířata vůbec. Děti plnily spoustu netradičních úkolů a nejvíce je asi zaujal výlet do třešňového sadu k pravým úlům, kde mohly sledovat práci skutečných včel a navíc je sledovaly v pravém včelařském klobouku s ochrannou síťkou. Děti si potěžkaly také plástev plnou medu během prohlídky včelařského muzea, kde nám lektorka zahrála malé divadlo na téma, jak se získává med od včel. Děti pokládaly lektorce zajímavé dotazy, a tak se o včelách dozvěděly spoustu nových informací. Za příjemně strávené dopoledne odměnily lektorku potleskem.
 

 
« Zpět