Vlastivědná vycházka 14. 2. 2013 – Václavské náměstí a okolí

05.03.2013, 12:39, ZŠ

Cílem únorové vycházky bylo Václavské náměstí, které je největšíM pražským bulvárem.


Pro děti bylo překvapením, že až do roku 1848 se nazývalo Koňský trh podle skutečného trhu s koňmi, který zde byl od založení Nového Města pražského. Na náměstí jsme si prohlédli nejprve palác Koruna s věžovitým nárožím, jehož vrchol má tvar koruny. Palác byl vyzdoben sochami slavných sochařů Stanislava Suchardy a Jana Štursy. Při prohlídce Václavského náměstí jsme si jmenovali mnohé hotely a paláce různých slohů a z různých období. Z Václavského náměstí jsme prošli přes Můstek do Rytířské ulice k budově Stavovského divadla, kde je nyní scéna Národního divadla. V Železné ulici jsme prohlédli budovu Karolína, dnes nejstarší evropskou univerzitní budovu. Pak jsme se vydali přes Uhelný trh Perlovou ulicí na Jungmannovo náměstí, kde jsme si připomněli spisovatele a představitele českého národního obrození Josefa Jungmanna a prohlédli si jeho sochu. Vycházku jsme zakončili návštěvou gotického kostela Panny Marie Sněžné, který je nejvyšší kostelní stavbou v Praze.

 
« Zpět