VV 16.4. - 23.4.- 30.4.

26.03.2020, 10:56, ZŠ

VAC_VV_9A


ZADÁNÍ PRÁCE:
Dnes si namalujeme kompozici z barevných stužek, které na konci zdobí pomlázku. Nejdříve si prohlédněte obrazy od malíře Zdeňka Sýkory. Několik ukázek posílám dole v příloze.
Jsou to kompozice plné barevných linií, které se vzájemně prolínají, překrývají a tvoří téměř živá skupenství. Linie - stužky, mohou být slabounké jako nitka i široké, jako pásek, mohou se kroutit nebo se vznášet ve větru, jako když běžíme na koledu s pomlázkou. Kdo by chtěl vidět od tohoto malíře více obrazů, může se podívat na tyto stránky:
https://www.google.com/search?q=zdeněk+sýkora+linie&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjho5TpxtHoAhXFsKQKHX9RA20Q_AUoAXoECBkQAw&biw=1366&bih=632

K práci můžete použít tempery, pastelky, nebo fixy. Formát papíru volte podle techniky. Když se maluje temperou, může být papír větší A3 (30 x 40 cm) A2 (40 x 60 cm), když se kreslí pastelkou je lepší papír A4 (20 x 30 cm).
Nejdříve si udělejte několik návrhů tužkou, aby vaše kompozice byla pěkně usazená na ploše formátu. Co je to kompozice?
Slovo kompozice pochází s latinského slova "composioto", což znamená složení, uspořádání, dohoda, smíření. V umění je to vzájemný vztah mezi částmi a celkem vytvářející smysl celého díla. Jednotlivé prvky můžou vyjadřovat harmonickou celistvost, napětí, nebo dynamiku.

Dnešní práce by měla být kompozicí dynamickou, ve které proudí energie, má aktivní barvy a organické tvary.

Stužky si mohou mezi sebou hrát a vzájemně se proplétat, mohou se přelézat a podlézat jako žížaly.
Když budete chtít, ty silnější stužky si můžete ozdobit velikonočními motivy.

VAŠE PRÁCE MI OPĚT ZAŠLETE NA MAIL - Kód VAC_VV_9A
 

9. 4. VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

25.3. + 2.4.

Jistě jste již dokončili jarní obrázek i výrobek pro budoucího prvňáčka k zápisu. Vyfoťte je a pošlete jako přílohu na můj mail.


Nakresli či namaluj obrázek, který vystihuje Tvoje současné pocity. Vím, že to není lehké zadání, ale zkus to. Můžeš pracovat i s písmem. Pak zašli na můj mail  kód  VV_VAC_9A, pokud chceš připoj i slovní vysvětlení.

 
« Zpět