Výlet na Sázavu – Stvořidla – 7.A

01.06.2012, 14:31, ZŠ

Romantickou cestu vlakem jsme zvolili k turistické cestě ze Stvořidel do Světlé nad Sázavou dne 22. května 2012.


Počasí bylo slunečné, takže jsme vystoupili na železniční stanici Stvořidla a začala nám ideální osmikilometrová procházka přírodou – lesem, loukami, podélnou cestou kolem řeky Sázavy. Fotili jsme si krásné záběry s obřími kameny a místa, kde byl brod, jsme také využili k osvěžení ve vodě. Po celé túře jsme se občerstvili dobrotami z místních krámků ve Světlé nad Sázavou u fontány vedle místního kostela a infocentra, kde jsme si na památku zakoupili pěkné pohledy nebo turistické známky. Čekání na nádraží a cestování vlakem nám krátily hry. Kupé ve vlaku jsme obzvlášť vyhledávali nejen k hraní karetních her, ale i k humorným slovním hříčkám z TV Partičky. Oba výlety se nám moc líbily a myslím, že také posílily naše kamarádské vztahy ve třídě.
Tř. uč. Mgr. Blanka Šebestová
 

 
« Zpět