Výlet třídy 7.A do Hradce Králové

01.06.2012, 14:25, ZŠ

Rozhodli jsme se vyjet jako třída 21. května do tohoto historického města za poznáním, protože toto město posílily výhody a dary českých panovníků


– jako jsou Jan Lucemburský, Karel IV. a Václav IV. V době 13. -14. stol. byl Hradec Králové svým významem, rozlohou a počtem obyvatel nejvýznačnějším českým městem po Praze, proto jsme se vydali nejprve na krásné historické náměstí s katedrálou Svatého Ducha a Bílou věží a povídali si o historii u nového morového sloupu uprostřed tohoto náměstí. Zhlédli jsme rodný dům Antonína Petrofa – zakladatele světoznámé výroby českých klavíru a pianin PETROF, bystu Bohuslava Balbína – národního vlastence; víme už, že na hradeckém gymnáziu studovali Karel Čapek a Alois Jirásek; také jsme navštívili Galerii Rondo vedle Galerie moderního umění, kde jsme obdivovali současné umělce jako sochaře Olbrama Zoubka, malíře Vladimíra Komárka, Jana a Evu Švankmajerových aj., také mařížovou keramiku a umělecké sklo. Pokračovali jsme cestou do Obřího akvária, kde jsme viděli spoustu živých oceánských ryb, kinoprojekci, samostatná akvária s piraněmi, rejnoky, želvami aj. Odpočinuli jsme si u Divadla DRAK známým dřevěnými loutkami a na Hrajících schodech u hradeckého Regiocentra.

 
« Zpět