Výstava Moje cesta

26.06.2013, 13:30, ZŠ

V červnu třída 6.B navštívila interaktivní výstavu Moje cesta na Výstavišti v Holešovicích. Cílem výstavy bylo přiblížit zdravým lidem život lidí s různým postižením, od zrakového, sluchového až po tělesné. Naším průvodcem po výstavě byl sympatický Martin, který dětem vysvětloval a ukazoval všechny zajímavosti výstavy. Děti si nejdříve vyslechly krátké teoretické povídání, kdy se dozvěděly například o Braillově písmu, různých vadách zraku, znakové řeči apod. Následovala praktická část výstavy – hry. Děti si mohly vyzkoušet zahrát basketbal a florbal na vozíku, dále pak mohly se zavázanýma očima a slepeckou holí projít předem vytyčenou trasu, na níž nechyběly střídající se povrchy či schody a vstup do domu. Trasu bylo možné projet i na vozíku. Na výstavě nechyběla ani temná místnost, kde se děti musely orientovat pouze svým hmatem a jejich úkolem bylo po cestě temnou místností rozpoznat ukryté předměty ve výklencích. Výstava byla velmi zdařilá a děti odcházely nejen s novými informacemi, ale hlavně se spoustou zážitků z herních činností.


 
« Zpět