Vzdělávací program LETKA

08.02.2010, 10:10, ZŠ

Dne 13. 10 2009 se žáci 5. a 6. ročníku zúčastnili vzdělávacího pořadu LETKA na letišti v Letňanech.


Tento program byl zahájen v roce 2005 na podporu technického vzdělávání dětí a mládeže prostřednictvím leteckých oborů. Během dopoledne si žáci vyzkoušejí posezení v tryskáči, mohou si osahat jednotlivé přístroje, projedou se v kabince ultralehkých letadel, vyzkoušejí zavěšení v rogalu atd. V teoretické části poznají historii letectví u nás, jsou seznámeni se základními technickými informacemi o letadlech a jejich řízení. Také se dozvědí, jak se stát pilotem a další zajímavosti. Vše probíhalo formou hry, děti byly rozděleny do družstev, která mezi sebou soutěžila jak ve vědomostech, tak v praktických dovednostech. Nakonec byli všichni účastníci odměněni drobnými upomínkovými předměty.

 
« Zpět