Zápisky 6.B z výletů v roce 2013/2014

25.06.2014, 19:29, ZŠ

Planeta Země 3000, Kutná Hora, Projekt Edison


1) Planeta Země 3000.
V pátek 25. dubna jsme byli na projektu jménem Planeta Země 3000. Průvodce Adam v tomto filmu o Indonésii nám ukazoval výjimečné věci v různých pralesích. Při jedné ukázce lidojedů spadl na kmen a něco se mu stalo s hrudníkem.
Nemohli dále kvůli svému zranění cestovat a musel počkat dva dny na to, až pro něj přijedou lodí. Cesta kvůli zranění předčasně skončila, ale Adam nebyl vážně zraněn a to je dobře.
Film se nám moc líbil, byl poučný a viděli jsme spoustu zajímavých věcí, o kterých se nám ani nezdá.
Standa Benda 6.B


2) Kutná Hora.
Dne 6.5.2014 se celé naše třída 6.B vypravila na celodenní výlet do Kutné Hory. Jeli jsme vlakem. Cestou z nádraží jsme si koupili zmrzlinu a jako první jsme navštívili Vlašský dvůr. Měli jsme tu prohlídku, na které nám ukazovali spoustu zajímavých věcí, např. jak se razily mince – tolary.
Dále jsme si prohlédli stříbrné doly. Každý si musel obléknout bílou kombinézu, bezpečnostní helmu a vzít si velkou svítilnu. Než jsme se do dolů dostali, museli jsme takto vystrojení přejít ulici. Kolemjdoucí se smáli, jak vypadáme legračně a někteří si nás i fotili.
Chrám Sv. Barbory jsme si už prohlédnout nestihli, protože jsme pospíchali na vlak. Málem nám ujel, protože jsme ještě čekali na kluky, až si koupí pizzu.
Výlet se nám moc líbil a do Chrámu Sv. Barbory se snad podíváme někdy příště.
Melinda Tallová 6.B

 

3) Projekt Edison
Ve dnech 3. – 7. Února přijeli do naší školy studenti z různých cizích zemí. Studenti žákům z II. Stupně ukazovali prezentace o jejich zemích. Prezentace těchto studentů probíhala v angličtině.
Byli zde studenti z Brazílie, Číny, Georgie, Egypta, Indie, Arménie, Koreje, Nového Zélandu. Každý z těchto studentů měl krásnou prezentaci. Vždy když prezentace skončila, si všichni udělali projekt o každé zemi. Někteří studenti nás učili napsat jméno jejich písmem, naučili nás některé jejich zvyky. Také jsme se učili Sambu.
Nejvíce se nám líbily prezentace o Brazílii, Číně a o Koreji.
Michaela Haderková .B
 

 
« Zpět