Zase Cook (18)

11.06.2020, 17:21, ZŠ


Podíváte-li se na Wikipedii, objevíte u dnešního data: Kapitán James Cook objevuje Austrálii tím, že ztroskotal na Velkém korálovém útesu  enlightened

 

 

My si o tom můžeme přečíst na str. 107 v naší knížce o plavbě tohoto mořeplavce, na kterou jsme trošičku pozapomněli. Popisuje James Cook ve svém deníku tuto událost stejně dramaticky jako info na Wikipedii?

 

 

Škoda, že si Cookův deník nemůžeme přečíst v originále. Aspoň bychom se pocvičili v anglickém jazyce jako dnes první hodinu. Např. jsme si vypsali do sešitů všechny "wh-" otázky. Tak to udělejte taky.

 

 

Matematika: společně jsme opravili naše násobení "pod sebou" a pak jsme převáděli jednotky (kopii máte v e-mailu). Uměli byste vypočítat obvod a obsah podle některých zadání ze cv.6 ?  Pokud to máte, čeká vás ještě cv.11  wink

 

 

Češtinu máte taky na scanu = doplňte křížovku a k obrázkům napište vzory podst. jmen. Pak si najděte str.109/4 v učebnici a u slov určete (rod) životnost, číslo, pád a vzor.

 

 

Výtvarka: Mrkněte na "Lva" č.52 o renesanci (je to nový sloh po gotice). Pak si vystřihejte vzor na novém papíru (viz scan) = je tam tzv. psaníčkové sgrafito, které najdete na mnoha renesančních stavbách např. v Litomyšli, Telči, Praze...

 

Zítra hurá, konec dalšího týdne je tu!

My všichni školou povinní 

 
« Zpět