Zelená stezka 2016

01.10.2016, 18:07, ZŠ

V letošním roce jsme se podruhé zúčastnili přírodovědné soutěže Zelená stezka pořádanou Mladými ochránci přírody (MOP). Zájem z řad dětí byl opět velký, a to i přes skutečnost, že se soutěž konala v sobotu. Mohli jsme tak vytvořit  jeden tým v každé kategorii (mladší a starší žáci).
 


Dne 1.10.2016 jsme vyrazili s počtem 12 dětí na soutěž v krásném přírodním prostředí Divoké Šárky. Děti v rámci týmů byly rozdělené do několika hlídek po dvou až třech členech a na připravenou stezku chodily v desetiminutových intervalech. Na stezce je čekalo 9 stanovišť, kde odpovídaly na otázky z různých přírodních témat (botanika, zoologie, geologie, astronomie apod.). V mezičasech než na každou hlídku přišla řada nebo pro ty, co již dosoutěžili, byly připravené různé aktivity (trampolína, pexeso, poznávání přírodnin apod.)

Díky velké snaze a vědomostem dětí jsme získali 1.-2. místo v kategorii mladší žáci a 3.místo v kategorii starší žáci. Což je výsledek stejný jako loni, a proto se nám podařilo tato místa obhájit. Všem zúčastněným dětem gratulujeme a doufáme v další úspěchy.Za kategorii starších žáků soutěžili:  Eliška Víchová, Nela Špačková, Sára Eva Petříková, Pavel Krob,Břeťa Fidra, Daniela Jelínková, Kristýna Ledvinová, Dolores Suchánková.

 

V kategorii mladších žáků nás reprezentovali: Kateřina Žahourová, Lucie Poláčková, Denisa Jandová a Adéla  Lněničková.

 
« Zpět