Zlatý list 2017

04.04.2017, 23:35, ZŠ

Úspěchy naší školy v přírodovědné soutěži Zlatý list.
Každý rok se pravidelně zúčastňujeme přírodovědné soutěže Zlatý list. Zlatý list je tradiční, přírodovědná soutěž, pořádaná Českým svazem ochránců přírody (ČSOP). Smyslem soutěže je umožnit setkání dětem s hlubším zájmem o přírodu a formou soutěže ověřit a porovnat své znalosti. Důležitou součástí soutěže je i činnost dětí a jejich vedoucích, která vede k ochraně přírody či zlepšení jejího stavu. 


Letos se konalo obvodní kolo ve dvou dnech 30.3. se konalo pro kategorii starší žáci a 3.4. pro kategorii mladší žáci. V kategorii starší žáci soutěžili za naši školu tři šestičlenné týmy z řad žáků 7. až 9. tříd. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 týmů z různých základních škol a gymnázii a my jsme si odnesli 6., 5. a 1. místo. Díky 1.místu, které pro nás získal tým Tarbíků ze 7.B ve složení: Břeťa Fidra, Vojta Kovářík, Pavel Krob, Sára Petříková, Tereza Bělehrádková a Kristýna Ledvinová, postupujeme do krajského kola. V kategorii mladší žáci soutěžili 3 týmy ze šestých ročníků a získali jsme krásné 3. místo a také 4. a 6. místo. 3.místo pro nás vybojovali Bílé lvice ve složení: Adéla Lněničková, Amélie Křížková, Eliška Hnídková, Lucie Poláčková, Denisa Jandová a Kateřina Žahourová.

 
« Zpět