Zoologické chovy na PřF UK

08.04.2014, 12:23, ZŠ

Třída 6.A navštívila v rámci projektu „Přírodovědci“ Univerzitu Karlovu, aby si prohlédla tamější chovy bezobratlých živočichů. Průvodcem dne nám byl pan Petr Šípek, kterému patří velký dík za přátelský přístup k dětem, trpělivost při zodpovídání dotazů a výklad zábavnou formou.


Děti se od pana lektora dozvěděly spoustu zajímavých informací a všechna zvířata si mohly důkladně prohlédnout. Odvážnější povahy si mohly vzít do ruky některé bezobratlé, samozřejmě pouze takové druhy, které nebyly nebezpečné. Po exkurzi některé děti již věděly, jaký je pocit dotýkat se štíra, zlatohlávka, bičovce, strašilky či syčících madagaskarských švábů. Mimo jiné si mohly prohlédnout jedovatou stonohu, což je zástupce stonožek žijících ve Středomoří. Zajímavostí dne byl také krabovec, kterého děti znaly z filmu Harry Potter, ovšem filmaři mu přidali pár centimetrů navíc . Návštěva Univerzity Karlovi dopadla na výbornou a děti opustily toto prostředí plni nových dojmů, které by ve školní lavici nezískaly.


 

 
« Zpět